1 porcja / 488 kcal

Omlet z masłem migdałowym

Składniki

2 jajka
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżeczka cukru
1 gruszka
1 łyżka masła migdałowego
10 g masła

Przepis

Oddziel białka od żółtek i białka ubij na sztywną pianę. Następnie dodaj do nich żółtka (jedno po drugim) i delikatnie wymieszaj przy pomocy drewnianej lub silikonowej szpatułki. Do masy przesiej mąkę i ponownie wymieszaj. Teraz na patelni rozpuść masło i wsyp na patelnię łyżeczkę cukru. W międzyczasie umyj i pokrój gruszkę w plastry. Następnie wrzuć na patelnię plasterki gruszki i skarmelizuj je. Część z nich zdejmij z patelni (posłużą Ci do dekoracji omleta), a na resztę wylej masę na omlet. Smaż go przez 3-4 minuty, a następnie przełóż delikatnie na drugą stronę i smaż przez kolejne kilka minut. Gdy omlet będzie gotowy, przełóż go na talerz, posmaruj masłem migdałowym i ułóż na wierzchu pozostałe plasterki gruszki. Gotowe!

Szybki przepis na zdrowe śniadanie – omlet z masłem migdałowym

Omlet z masłem orzechowym to naprawdę szybki pomysł na odżywcze i pełnowartościowe śniadanie. Jeśli masz tylko 10 minut na przygotowanie posiłku, postaw właśnie na ten przepis. Dlaczego? Jest doskonałym źródłem białka oraz zdrowych tłuszczy, dzięki czemu doda Ci energii o poranku i pomoże lepiej rozpocząć dzień. To zdecydowanie lepsza opcja niż słodka bułeczka zjedzona w pośpiechu. Taki omlet z przepyszną miazgą migdałową możesz także zabrać ze sobą do pracy czy na uczelnię – świetnie smakuje również na zimno!

Czym można wzbogacić omlet z masłem orzechowym w prosty sposób?

Jeśli chcesz wzbogacić swój omlet z masłem migdałowym prażonym o źródło błonnika pokarmowego, dodaj do niego garść płatków owsianych. Wybierz górskie zamiast błyskawicznych, ponieważ dostarczą Ci one więcej składników odżywczych. Są źródłem potasu, wapnia, magnezu, żelaza i cynku.

Ponadto do omleta możesz dodać łyżeczkę kakao, które zawiera:

  • przeciwutleniacze – zwalczają wolne rodniki i chronią organizm przed czynnikami chorobotwórczymi,
  • polifenole – mają działanie przeciwzakrzepowe; obniżają ciśnienie krwi; zwiększają przepływ krwi do mózgu, działając pozytywnie na pamięć i koncentrację; obniżają poziom „złego cholesterolu” w organizmie; przeciwdziałają powstawaniu we krwi zakrzepów.

Potrzebujesz dodatkowych źródeł białka w swojej diecie? Dodaj do omleta skyr. To jogurt, który zawiera ok. 12-13 g białka na 100 g produktu. Dodatkowo nie zawiera tłuszczu i jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, wapnia, magnezu, potasu i fosforu.